kortizolis

Kortizolis ir svorio metimas

Kortizolis išsiskiria iš antinksčių, antinksčiai išskiria daug kitų hormonų: adrenaliną, antinksčių androgenų: DHEA ir mineralokortikoidų.

Taip pat, hormonų, kurie reguliuoja vandens balansą žmogaus organizme, pavyzdžiui, aldosteroną.

Kortizolio ir kitų hormonų išsiskyrimo signalas gaunamas iš pagumburio, kuris išlaisvindamas kortikotropiną atpalaiduojantį hormoną (CRH), stimuliuoja hipofizę, kad išsiskirtų adrenokortikotrofinis hormonas (ACTC), kuris signalizuoja antinksčius išskirti kortizolį. Dažniausiai šis procesas įvyksta dėl streso.

Kortizolis nauda ir blogis:

Trumpalaikis stresas yra naudingas, kortizolis yra naudingas energijos mobilizavimui. Patyrus stresą, iš riebalų ląstelių išsiskiria riebalų rūgštys, kepenyse gaminasi gliukozė ir skatinamas baltymų skaidymas, šis reiškinys padeda raumenims atsistatyti.

Tačiau kortizolis kenkia kaulų augimui (dėl to, kad žmogaus organizmas streso būsenoje taupo maistines medžiagas) (stresui pasibaigus kaulai gali atsistatyti).

Kortizolio impulsai padeda atminčiai, štai kodėl žmonės yra linkę prisiminti stresines situacijas. Be to, kortizolis gali skatinti atsistatymą.

Taip pat, gali neigiamai paveikti imuninės sistemos veiklą, reprodukcinę sistemą (sutrikdyti moterišką ciklą).

Kortizolis neigiamai paveikia jautrumą insulinui ir leptino apykaitą. Nejautrumas insulinui ir pasikeitęs leptino kiekis organizme neigiamai paveikia kūno svorį ir kūno riebalų procentą.

Taip pat, yra sakoma, kad padidėjęs kortizolio kiekis skatina riebalų kaupimąsi ant pilvo. Apibendrinus, trumpas stresas yra naudingas, ilgalaikis stresas yra kenksmingas.

 

Kortizolis daro didelę įtaką svorio prieaugiui. Stresas gali sumažinti arba padidinti alkį, priklausomai nuo žmogaus asmenybės tipo (tai reiškia, kad vieni žmonės bando suvalgyti patirtą stresą, suvalgo per daug kalorijų, priauga svorį, kiti nieko nevalo, numeta svorį).

Žmogus patyręs didelį stresą dažniausiai nori suvalgyti daug kalorijų turinčio maisto (saldaus, pavyzdžiui, bandelių, tortų ir kt). Saldus maistas, cukrus padeda sumažinti kortizolį, tuo tarpu žmogus suvalgęs cukraus pajaučia palengvėjimą (sumažėja stresas) – kas galiausiai priveda prie to, kad žmogus patirtą stresą bando malšinti saldumynais, kad geriau jaustųsi. Tai tik vienas pavyzdys, kaip stresas veikia žmogaus organizmą.

Kitas pavyzdys, kortizolio padidėjimas organizme lemia vandens disbalansą, tai reiškia, kad žmogus patyręs stresą savo organizme sulaiko daugiau vandens, štai, kodėl metant svorį, sukūrus kalorijų deficitą, žmogus ne visada pamato minusą ant svarstyklių, vien tik dėl to, kad sulaiko daugiau vandens.

Pavyzdžiui, žmonės, kurie serga Kušingo liga, savo organizme sulaiko labai daug vandens dėl per didelio kortizolio kiekio.

Be to, laikantis dietos, žmogaus organizme, sumažėja leptino ir skydliaukės hormonų koncentracija, kas skatina kortizolio išsiskyrimą, vandens disbalansą, todėl badaujant tam tikrais atvejais žmogus priauga svorio (vandens sąskaita), nors sukuria kcal deficitą. Prie to pačio, kai žmonės padaro cheat day arba refeed day, pasiima poilsį nuo treniruočių arba pailsi per šventes, sumažina kortizolį, po švenčių sveria mažiau, nes organizme sulaiko mažiau vandens.

Apibendrinus stresas gali būti naudingas tuo pačiu žalingas, supratus, kaip stresas paveikia skaičius ant svarstyklių galite pasirūpinti savo svoriu ir sveikata.

Be to, noriu paminėti, kad metant svorį galite valgyti viską, netgi mėgstamą maistą, taip sumažinti stresą.

Todėl geriausias laikas pradėti pokyčius yra dabar.

Norint numesti svorį neužtenka galvoti, kaip įtilpsite į džinsus ar suknelę, reikia imtis veiksmų, todėl drąsiai rekomenduoju užsisakyti individualaus bendradarbiavimo paslaugą ir išmokti planuotis mitybą jau DABAR.

Arba įsigyti receptų knygelę, kurioje gausu paprastų receptų arba greito svorio metimo planą su receptais ir papildomais patarimai, nes šiandien taikoma akcija.

O jeigu turite daug motyvacijos nepamaišytų sporto programa.

Tuo pačiu jums noriu palinkėti pastovumo, kantrybės ir užsispyrimo. Siekite savo svajonių, kad jos neliktų tik svajonėmis, nes geriausias laikas pradėti pokyčius buvo vakar. Padarykite taip, kad po kelių mėnesių svertumėte 5 kg mažiau, o neliūdėtumėte žiūrėdami į veidrodį.

Palikti komentarą

Susiję Straipsniai

Prenumeruokite Naujienlaiškį

Kiekvieną savaitę nauji pasiūlymai ir planai

Ačiū, kad prenumeravote naujienlaiškį.
Įvyko klaida. Prašau pabandyti dar kartą.

Naujausi Receptai